Kāpēc tirgot kriptonauda CFD?

Pēdējos gados ir pieaugusi interese par kriptovalūtām. Šis pieprasījums ir novedis pie tā, ka daudzas CFD platformas un brokeri piedāvā tirdzniecību ar kriptonauda pāriem. Šie pāri var ietvert kriptonauda, ​​piemēram, Bitcoin, un fiat valūta, piemēram, dolārs. Tādējādi tirgotājs gūst peļņu vai zaudējumus, spekulējot, vai kriptonauda iegūs vai zaudēs vērtību attiecībā pret fiat valūtu.

No otras puses, jums var būt arī kriptogrāfijas valūtu pāris, kas sastāv no diviem dažādiem kriptotipiem, piemēram, Bitcoin un Ethereum. Šajā gadījumā ieguldītājs gūs peļņu vai zaudējumus, paredzot, vai pāra pamata kriptonauda iegūs vai zaudēs vērtību pret savu kolēģi.

Šajā ziņā CFD tirdzniecība ar kriptonauda pāriem darbojas tāpat kā CFD tirdzniecība forex pāros. Pat vispārīgākā nozīmē, kriptovalūtas CFD tirdzniecība tiek veikta tāpat kā CFD tirdzniecība ar citām tradicionālākām aktīvu klasēm, piemēram, precēm, akcijām vai akciju indeksiem, jo ​​tirgotājs spekulē par izvēlētā instrumenta cenu izmaiņām.

Tātad, kāpēc CFD tirgotājs izvēlētos tieši tirgot kriptonauda, ​​nevis tradicionāls aktīvs? Apskatīsim dažus no visbiežāk sastopamajiem kriptovalūtas CFD tirdzniecības iemesliem.

Kriptovalūtas kā jauna un graujoša tehnoloģija

Kriptovalūtas pastāv kopš kopš sākotnējās kriptovalūtas Bitcoin izlaišanas 2009. gadā. Tomēr tikai pēdējos 3–4 gados tā ir attīstījusies no kaut kā ierobežota un dīvainiem ķīviņiem un tehnoloģiju entuziastiem līdz jaunai aktīvu klasei, kas sola mainīties finanšu tirgos uz visiem laikiem.

Kriptovalūtas tiek uzskatītas par “traucējošām”, kas nozīmē, ka tām ir potenciāls būtiski mainīt finanšu tirgus darbību.

Ja graujošas tehnoloģijas veiksmīgi pārveido tirgus un turklāt tām piemīt finanšu aktīvu iezīmes, parasti tie ir aktīvi, kas laika gaitā reģistrē vislielāko vērtības pieaugumu. Pirms desmit gadiem Amazon akciju vērtība bija aptuveni USD 83, šodien tās pašas akcijas tirgo aptuveni USD 1900. Pieaugums gandrīz par 2200%, un tas nozīmē milzīgu peļņu sākotnējiem ieguldītājiem un kaut ko, kas notiek praktiski tikai ar graujošām tehnoloģijām.

Daži investori uzskata, ka jaunā “graujošā” kriptovalūtu tehnoloģija nākamajos gados būtiski mainīs valūtu un preču tirgus. Turklāt viņi sagaida tāda paša veida atdevi, kādu parasti gūst agrie investori traucējošā tehnoloģiju uzņēmumā.

Kriptovalūtas kā izejviela

Pastāv uzskats, ka dažas kriptovalūtas darbojas kā preces. Piemērs tam varētu būt Ethereum, kuru nav paredzēts izmantot kā alternatīvu naudai, bet gan kā maksājuma veidu par tā blokķēdes platformas izmantošanu. Tās platformas mērķis ir viedu līgumu izveide. Savukārt izejvielu cenu ietekmē globālais pieprasījums: Piemēram, eļļu izmanto kā degvielu, plastmasu un citus materiālus, tāpēc tās cenu ietekmē globālā vajadzība pēc produktiem, kas izgatavoti no naftas. Lietderīgo kriptovalūtu, piemēram, Ethereum, cena tiek ietekmēta, izmantojot blokķēdes platformu, ar kuru tās ir saistītas.

Sāciet tirdzniecību tūlīt

Kriptovalūtas ir daudz nepastāvīgākas nekā tradicionālie aktīvi

Kriptovalūtu tirgotāji parasti gūst peļņu vai cieš zaudējumus īstermiņa pozīcijās, nevis tur tos 5, 10 vai 20 gadus. Viņi atver un aizver pozīcijas, lai izmantotu cenu kustības priekšrocības nedēļām, dienām, stundām un pat minūtēm. Tradicionālo aktīvu tirdzniecība īsā laika periodā parasti ietver daudz mazākas cenu izmaiņas, nekā tas būtu redzams pozīcijās ar mēnešiem vai gadiem. Tomēr, ņemot vērā kriptovalūtu ļoti nestabilo raksturu, nav nekas neparasts, ka īsā laika periodā novēro lielas to cenu svārstības.

Lielākajā daļā tradicionālo aktīvu ir ļoti reti redzēt kustības aptuveni 1% vienā dienā. Šāda veida kustība notiek tikai tad, kad tirgū notiek kaut kas ļoti nozīmīgs, un tas dramatiski maina tirgus noskaņojumu. Gluži pretēji, kriptovalūtu tirgū ir normāli, ka kriptogrāfijas cena vienā dienā mainās par vairākiem procentpunktiem. Kad kriptovalūtu tirgū notiek kaut kas nozīmīgs, jūs varat redzēt cenu kustības līdz pat 10% un pat vairāk. Tas, iespējams, piedāvā vairāk iespēju tirgotājiem gūt lielāku peļņu no īstermiņa pozīcijām. Acīmredzot tas padara kriptovalūtu tirdzniecību daudz riskantāku nekā citi mazāk svārstīgi aktīvi, tāpēc tirgotājiem jābūt uzmanīgiem, jo ​​arī viņi var ciest ievērojamus zaudējumus.

Kriptovalūtas nepastāvība ir vēl viena pazīme par tās kā aktīvu jaunumu. Tirgus nobriešanas laikā var pieņemt, ka tā svārstīgums pakāpeniski samazināsies līdz līmenim, kāds būtu sagaidāms tradicionālākiem aktīviem.

Bitcoin diagramma, kas ņemta no Plus500 tīmekļa tirgotāja.

Ilustratīvas cenas.

Iepriekš redzamajā grafikā parādīts, kā Bitcoin vērtība ir palielinājusies no aptuveni 4000 USD 2019. gada aprīļa sākumā līdz 9 000 USD 2019. gada jūnijā. Aptuveni 125% pieaugums.

Šajā tabulā parādīta Brent Oil barela cenas izmaiņa, kurai salīdzinājumā ar tās parastajiem standartiem 2019. gada pirmajā pusē bija īpaši nestabili mēneši. Aprīlī tā vērtība bija aptuveni 70 USD, bet jūnijā – 60 USD. Samazinājums par aptuveni 14,3%.

Brent Oil diagramma, kas ņemta no Plus500 Web Trader.

Ilustratīvas cenas.

Atšķirība ir milzīga, un tieši šīs lielās un regulārās cenu izmaiņas padara kriptovalūtu tirdzniecību tik pievilcīgu tirgotājiem, kuri vēlas izmantot šo svārstīgumu. divi

Sviras izmantošana kriptovalūtu tirdzniecībai

Tirgojot CFD, riska darījuma reizināšanai tiek izmantots kredītplecs. Piemēram, ja izvēlētajai kriptovalūtas CFD ir 1: 2 kredītplecs un cena virzās par 5%, CFD tirgotājs gūs 10% peļņu (vai 10% zaudējumus atkarībā no cenas virziena un pozīcijas veida, kuru tirgotājs ir atvērts). Tas nozīmē, ka CFD tirgotāji var ļoti ātri nopelnīt vai zaudēt ievērojamas naudas summas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *