Kāpēc bērnam ir nepieciešama kriptonauda

Jaunās paaudzes arvien vairāk interesējas par kriptonauda. Piemēram, saskaņā ar BlackRock fiksēto ienākumu instrumentu direktora Rika Rīdera teikto tūkstošgadīgie kriptonaudu uztver kā reālu digitālo norēķinu sistēmu. Un izaicinājums TikTokā, kuru pagājušajā vasarā iecienīja jaunieši, izraisīja Dogecoin vērtības pieaugumu par 140%.

Pirmās problēmas

Saņēmis savu pirmo kriptovalūtu, bērns uzreiz gribēs to kaut kur izmantot un saskarsies ar grūtībām. Krievijā digitālā nauda nevar būt maksāšanas līdzeklis, tāpēc to nevar tērēt tiešsaistes veikalos, nemaz nerunājot par bezsaistes tirdzniecības platformām, saka Maria Agranovskaya, advokātu kolēģijas GRAD vadošā partnere.

Tas ir prozaisks, bet par to un par riskiem ir jāpasaka bērnam: valūtas kurss var samazināties, šajos tirgos nepastāv svārstīgums, var būt visādi negodīgi spēles noteikumi – kas ir aizliegti akciju tirgum “, – sacīja Agranovskaja.

Kriptovalūta un likumi

Likums neaizliedz nepilngadīgajiem iegūt un iegādāties kriptonaudu, piebilda Marija Agranovskaja. Vienīgā problēma, ar kuru bērns var saskarties, ir kalnrūpniecības aprīkojuma iegāde. Pusaudži no 14 līdz 18 gadu vecumam, pamatojoties uz Civilkodeksu, var veikt jebkādus darījumus ar vecāku rakstisku piekrišanu. Tāpat likumdošana ļauj viņiem bez vecāku, adoptētāju un aizgādņa piekrišanas patstāvīgi rīkoties ar viņu ienākumiem, stipendijām un citiem ienākumiem. Bērniem līdz 14 gadu vecumam nav šo tiesību.

Sākot ar 14 gadu vecumu, pusaudži jau tagad var vērst savu rīcību, pērkot preces ne tikai mājsaimniecības vajadzībām, paskaidroja Genesis Law Firm vadošais partneris Artems Deņisovs.

Pareiza attieksme

Ir nepieciešams bērnam paziņot, ka kriptonauda ir spekulatīvs aktīvs, tāpēc to nevar uzskatīt par fiat valūtu aizstājēju, iesaka Almanax Education dibinātāja Jūlija Kolbasova. Pēc viņas teiktā, neskatoties uz finanšu pratības stundu trūkumu, Krievijā un citās valstīs pastāv skolēnu-tirgotāju parādība. 14 gadu vecumā dažiem pusaudžiem var būt iespaidīgs ieguldījumu portfelis. Parasti šos bērnus atbalsta finansiāli aktīvi vecāki, kuri ir atvērti finanšu dialogiem ar saviem bērniem un šajā ziņā sniedz zināmu brīvību. Viņi to nemāca skolā, piebilda Kolbasova.
“Ir svarīgi iemācīt, kā interesanti un lietderīgi tērēt naudu, lai veidotos garša naudas pelnīšanai un ieguldījumiem, pastāstīt naudas palielināšanas pamatus – šajā brīdī viņi zinās, kas ir aktīvs un kādas ir saistības ir. Aktīvs ir kaut kas, kas laika gaitā pieaug vai pelna naudu tieši tagad. Šajā ziņā kriptonauda ir tas pats aktīvs, ”atzīmē Almanax Education dibinātājs.

Eksperts uzsvēra, ka kriptonauda jau šodien ļauj pusaudžiem eksperimentēt, kā arī mācīties tirdzniecību un ieguldīt no savām kļūdām un zaudēt ļoti mazas naudas summas.

“Nopircis šodien mazpazīstamu altkoīnu par cenu, kas ir mazāka par dolāru, gada laikā tas var parādīt simtiem procentu pieaugumu. Protams, būs aktīvi, kas nesīs zaudējumus, taču tas jāuzskata par finanšu pieredzi, ”sacīja Kolbasova.

 

Cik ir kriptovalūtu?
Tāpat kā pasaulē ir daudz dažādu tradicionālo valūtu (Austrālijas dolārs, eiro, Japānas jena), ir arī daudz dažādu kriptovalūtu. Patiesībā ir vairāk nekā 1300, no kuriem vispazīstamākais ir Bitcoin.

Jauna kriptonauda var tikt izveidota jebkurā laikā. Bitcoin ir pasaulē lielākā kriptonauda, ​​kam seko Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Cardano un Litecoin.

Aktivitāte kriptovalūtu tirgos ir ļoti pieaugusi, un kriptovalūtu cenas ir strauji pieaugušas.

Aizraušanās ar šīm valūtām, šķiet, bija vairāk saistīta ar naudas pelnīšanu (pirkšanu to peļņas gūšanai *), nevis to izmantošanu kā jaunu un unikālu maksājumu veikšanas sistēmu.
Kriptovalūtas kāpumi un kritumi.
Daudzu kriptovalūtu cenas ir bijušas kā kalniņi. Uz augšu un uz leju, uz augšu un uz leju.

Piemēram, Bitcoin cena pieauga no aptuveni USD 1000 2017. gada sākumā līdz aptuveni USD 20 000 2017. gada beigās, pirms 2018. gada sākumā tā nokritās līdz USD 7000.

Kas izgudroja kriptonauda?
Neviens nezin.

2008. gada oktobrī ģēniju grupa Satoshi Nakamoto oficiāli nāca klajā ar ziņojumu, kurā sīki aprakstīta jaunas valūtas formas – Bitcoin – darbība.

Nakamoto, kurš savulaik tika baumots par Austrālijas akadēmiķi * Kreigu Raitu, apgalvoja, ka ir 37 gadus vecs vīrietis, kurš dzīvo Japānā, taču daži apgalvo, ka, visticamāk, viņš nebūs japānis, ņemot vērā viņa perfekto angļu valodu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *