Mārketinga bizness

Produkti, kas izgatavoti no dabīgiem produktiem, ko izgatavojuši amatnieki, ir novērtēti kopš seniem laikiem. Elegantas cirsts kastes, neparasti attēlu rāmji un spoguļu rāmji, videi draudzīgas koka rotaļlietas, dekoratīvie rāmji un mēbeles, galda spēles un rotaslietas – visa, ko jūs varat izgatavot no koka, klāsts ir gandrīz neierobežots.

Tomēr ne visi koksnes izstrādājumi ir piemēroti pārdošanai. Jo lielāks ir produkta izmērs un jo darbietilpīgāks, jo dārgāks tas būs, un jo mazāk ticams, ka ātri atradīsit klientu, ja neesat plaši pazīstams amatnieks, kuram ir klientu līnija no visiem visā pasaulē. Tomēr tikpat grūti ir sagriezt no ļoti maza koka gabala. Eksperti iesaka jaunpienācējiem izvēlēties noteiktu veidu mazos produktus un uzlabot savas prasmes šajā jomā. Varat arī lejupielādēt lielākiem pasūtījumiem nākotnē.

Tādā gadījumā jūs varēsiet ražot suvenīrus pārdošanai, jo tie ir magnēti un beidzas ar dažādu piemiņas uzrakstu figūrām. Stabils pieprasījums ir arī pēc traukiem, rotaslietām, plauktiem un kastēm, vienkāršām un dizaina mēbelēm (krēsli, galdi, krēsli, atzveltnes krēsli) un galda spēlēm (šahs, dambrete, kauliņš utt.).

 

DABAS KOKA PRODUKTU RAŽOŠANAS BIZNESA ORGANIZĀCIJAS

Pirmkārt, jums jāiegādājas īpaši instrumenti: koka āmuri, kalti, džiga zāģi, vīles, koka naži (Kalikow, kliņģerītes, Shoals, drupinātāji utt.), Elektronu maināmie apļi, ripzāģis, urbis … koks, kuru daudzi griezēji sauc par vienkāršiem nažiem, ir dažādas formas un izmēri. Bet kopumā griešanas leņķis ir zem 35 grādiem.

Labu griezēju atrašana nav viegls uzdevums, taču tas ir griezējs, kas veic lielāko daļu darba, ieskaitot smalku rakstu un elegantu formu izveidošanu. Šalles sauc par nažiem, kurus izmanto plakanos reljefos garu taisnu līniju griešanai, kontūru cilpām un pamatu sānu sienu apstrādei. Šī naža griešanas leņķis ir 60 grādi. Kalti ir plakani un taisni, pusapaļi, lieli un mazi, stāvi, izliekti un vidēji. Katram instrumentam ir savs mērķis. Kalelike ir dažāda izmēra, taču šo rīku slīpēšanai ir tikai trīs iespējas – lapa, zobens un nagla. Tos izmanto taisniem un trīsdimensiju pavedieniem ar fona tīrīšanu grūti sasniedzamās vietās.

Atslēgu gredzens ir instrumentu grupa, kurai ir divas 120 grādu līknes (lai ar rokturi nepieskartos apstrādājamai virsmai). Gismos (Ausmus vai leņķi) lieces leņķis ir 45 grādi, un stieņi atrodas 15 grādos. Pēdējo rokas parasti izgatavo sēnītes formā. Ir arī nažu asmeņi, kurus, kā viņi to sauc, izmanto, lai noņemtu lielu daudzumu materiālu rievās un apstrādātu iekšējās sienas, gatavojot traukus.

Tos izmanto arī taisna griezuma griešanai. Karote ir asa gredzens, pie kura ir metināts stienis, lai gan ir arī citi veiktspējas varianti, taču daudzi eksperti uzskata, ka tie ir mazāk piemēroti darbam. Kā redzam, ir daudz dažādu rīku, katram ir savs mērķis. Ja jūs ilgu laiku nodarbojāties ar māksliniecisku kokgriezumu, tad jūs, visticamāk, esat labi pazīstams visos šajos toņos, un jums jau ir viss nepieciešamais darbam. Iesācēji bieži steidz iegūt visu instrumentu komplektu, kas ir ļoti dārgs. Atkarībā no ražotāja un konfigurācijas šāda komplekta izmaksas sākas no 3-5 tūkstošiem rubļu. Lielas pulcēšanās ar daudziem instrumentiem maksās 10-15 tūkstošus rubļu.

Franšīze un piegādātāju piedāvājums

Iegādājoties nazi atsevišķi un, ja nepieciešams, jūs varat ievērojami ietaupīt. Tomēr bieži vien augstas kvalitātes profesionāla naža izmaksas var būt vairāki simti rubļu. Bet šajā gadījumā ir iespējams samazināt izmaksas par dažu veidu īpašu nažu, kurus pārdod, izmantojot tiešsaistes veikalus, tematiskos forumus, grupas sociālajos tīklos, nomaiņu ar universālu (piemēram, vienkāršs griezējs var aizstāt pārdoto skriešanas nazi) parastos DII veikalos un tribīnēs mazāk nekā 100 rubļu). Turklāt ir diezgan iespējams nedaudz pagriezt instrumentu, lai izveidotu sevi no spraugas griešanas instrumentiem no augstas kvalitātes ātrgaitas tērauda (HSS), ko izmanto darbgaldos.

Vienīgais šādu spraugu trūkums ir mazais garums (parasti tas nav lielāks par 10 cm), kas var nebūt pietiekami koksnes griešanai. Tāpēc instrumenti no šādiem logiem ir izgatavoti no kompozītmateriāliem, pievienojot nažu turētājam noteiktu dizainu. Šādu asmeņu neatkarīgas ražošanas procesa detalizēts apraksts ir atrodams internetā.

KĀ IetaupĪT KOKA PRODUKTU RAŽOŠANĀ

Jūs varat ievērojami samazināt pašreizējās izmaksas, ja iemācīsities paši asināt savus instrumentus. Naktis, strādājot ar koku, ātri atveras, kas apgrūtina darbu un pasliktina gatavā produkta kvalitāti. Daudzi kokgriezēji piegādā savus asināšanas instrumentus, taču šī procedūra jāveic diezgan bieži, kā rezultātā izmaksas ievērojami palielinās. Patiesībā asie naži nav tik smagi, kā šķiet. To var pilnībā iemācīties. Tādā veidā jūs varat ietaupīt ne tikai savu naudu, bet arī laiku (meistara asināšana vajadzību meklējumos prasa vismaz nedēļu).

Lai strādātu ar koku, nepieciešama atsevišķa darbnīca. Tā var būt palīgtelpa (piemēram, klētī vai garāžā) vai pat īpaša istaba jūsu dzīvoklī (lai gan tas nav labākais variants) vai māja. Galvenais ir sildīt telpu un labi to vēdināt. Jums nepieciešams minimāls mēbeļu komplekts: stabils galds ar koka tualeti, galds asināšanas, iztaisnošanas un apdares darbiem, divi krēsli, skapis darbarīkiem un materiāliem. Darbam ir nepieciešams pietiekami plašs apgaismojums, kā arī papildu lampas vadotne maziem darbiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *