Vai es varu nopelnīt labu naudu no dabisko produktu uzņēmējdarbības?

Jūs varat. Kalpone vienmēr ir pieprasīta. Otra lieta ir tā, ka katrām “pusdienām” jāatceras veca anekdote:

Pele jautā kāmim: “Sakiet man, Mājas, kāpēc notiek netaisnība? Mēs esam šeit kopā ar jums, jūs varētu teikt, tuvi radinieki, cik mazi tik maigi, vienīgā atšķirība ir tā, ka man ir aste, un jūs – nē, bet es ļaunprātīgi izmantoju, noķer, pūta. un tu mīlēji, baroji, skūpstījies.

Kāmja nodomāja un atbildēja: “Zini, mazā māsiņ, tas tev ir pārāk liels paaugstinājums!”

Tātad, neesiet kā pele, un, ja vēlaties nopelnīt naudu uz adatas, vispirms sajaucieties, reklamējot produktu.

Jūs varat nopelnīt naudu par jebko. protams, vajadzētu spēt izdarīt šo “jebko”, bet tas ir nopelnīt pat vissvarīgāko. Lai nopelnītu naudu par kaut ko labu, nepieciešami vēl daži komponenti. Pirmkārt, mums ir jāsaprot savienojums, tas ir, precīzi jāzina, ko tas meklē, ko tas nopirks. Otrkārt, to jāspēj pārdot. Ko es personīgi darītu, ja man būtu, ko pārdot? Pirmkārt, es uzzināju, kur lietas var pārdot manā reģionā, es apskatīšu cenas un piedāvātos. ja ir specializēti veikali, tad viņi piedāvātu pūces. Ja šādu veikalu nav, tad varat vienoties ar jebkuru veikalu, kas pārdod, piemēram, suvenīrus. Vēl viena iespēja ir piedāvāt procentuālo daļu no pārdošanas tiem, kas paši dara kaut ko līdzīgu – bez pieredzes stāvēt kaut kur uz ielas un mēģināt pārdot, praktiski nereāli. Turklāt, ko var darīt – reklamēt ar gatavo produktu fotogrāfijām internetā un vietējos reklāmas laikrakstos – meklēt personīgos klientus. Šie ir pirmie soļi, un tad situācija būs atkarīga no tā, kas sāk notikt.

Vai es varu nopelnīt naudu koku griešanai?

Kolēģi, es iesaku runāt par viņu darba pielietošanu, pieprasīt pasūtījumus. Es redzu, ka tēma ir visaktuālākā. Kas pelna naudu griešanai? Jūs varat stāvēt aiz tirgus letes – ko jūs tagad pērkat? Jūs varat ievietot savu biznesu pārdošanā salonos – ko viņi ņem, kas notiek? Jūs varat atrast pastāvīgos klientus un samazināt viņu dzīvi – kā viņus atrast? Starp citu, vai kāds ir kaut ko tiešsaistē pārdevis? Vai kokgriezēju personīgais darbs darbojas pārdošanas ziņā? (klients redzēja, piezvanīja, samaksāja, saņēma). Un mūsu vietnē bija iespējams atrast pircējus? Dalieties pieredzē.

Piesakieties vai reģistrējieties, lai ievietotu komentārus

Leonīds

Kursa tēma ir interesanta. Jūs varat runāt ilgi. Un, ja tas ir īss, tad “ūdens nepāriet zem guļošā akmens”. Īpaši jau brauciena sākumā.

Es šeit satiku Carvera draugu. Viņš saka, ka viņš nekādā veidā nevar pārdot savu biznesu. Es viņam atbildēju – uzdāvini man darba attēlus un nobalso par cenu. Es neko nesolu, bet laiku pa laikam to parādīšu potenciālajiem pircējiem. Viņš bija sajūsmā, viņš teica, ka izdrukās fotogrāfijas un atnesīs tās. Tas ir bijis gads – viņa visu nēsā. Tad viņš atkal viņu satika. Viņš nekad nepārdeva darbu. Es nesaku, ka varu viņam palīdzēt, bet tomēr.

Piesakieties vai reģistrējieties, lai ievietotu komentārus

Apceļots

Es regulāri pārdodu karotes internetā.

Oļegs var apstiprināt, ka es periodiski lūdzu viņu noņemt cenu no šī vai tā darba.

Divi vai trīs klienti ieradās tieši caur Reader atrašanās vietu. Pasūtījumus pārsvarā saņemu caur savu vietni.

Fakts, ka caur Reader atrašanās vietu var atrast vairākus kontus.

Lai gan to galvenokārt apmeklē cirsts, nevis potenciālie pircēji.

Lai piesaistītu klientus, jums ir nepieciešams pārdomāts reklāmas uzņēmums, es ceru, ka tas tiks sasniegts agrāk vai vēlāk.

Lai pārdotu tiešsaistē, pirmkārt, jums ir jāmācās. Veiciet “reālu gājienu” klienta virzienā.

Nepietiek ar to, ka esi labs meistars, jābūt uzticamam kā personai, pretējā gadījumā par to netiks panākta vienošanās. Un uzticībai mums ir nepieciešama atvērtība.

Daudz informācijas par šo tēmu internetā. jums ir jālasa, jālieto, jārīkojas.

Es pārfrāzēju Leonīda sarunas “Jūs nevarat ievietot rubli zem sēdekļa”

Piesakieties vai reģistrējieties, lai ievietotu komentārus

Oļegs Smirnovs

Sergej, klienti apmeklē arī mūsu vietni.

Ja lasītāji ir pamanījuši sludinājumu, mēs nesen organizējām kokmateriālu kokgriezumu semināru. Un prasības ir sākušās, sarunas ir sākušās. Izmantojot iespēju, es aicinu profesionālus partnerus sadarboties. Paredzams, ka pasūtījumi būs ļoti atšķirīgi – sākot no Netsuke līdz parku skulptūrām un sarežģītai apdarei. Līdzšinējā sadarbība šajā padomē – Carver pauž vēlmi strādāt pēc pasūtījumiem, nosūta savu portfeli. Konta reģistrēšana, mākslinieku atlase, es veicu visas sarunas un saskaņojumus ar klientu kopā ar meistariem (meistariem).

Vai es varu vēlreiz šeit izteikt dažas idejas?

jo, ja jūs rakstāt komentāru, es par to nezinu, kamēr viņi nenāk meklēt tieši jūsu vietnē vai arī jūs neredzēsiet ziņās.

 

Dārgie kolēģi. Mani interesē nedaudz cits šīs tēmas aspekts. Es domāju, ka viņu produktu pārdošana nav beigas. Tas ir tikai cenas jautājums. Mani interesē šāds jautājums: kam izdevās mainīt hobiju pret profesiju? Šis solis man ir ļoti grūts. No vienas puses, jūs pierodat pie noteiktas finansiālas brīvības, kas jums dod profesionālu un grebtu – garīgās dzīves kategoriju (kad vēlaties griezt un ko vēlaties). Mīnusi: pastāvīgs laika trūkums ar daudz idejām. Gādājot iztiku ar kokgriezumu, attēls pilnībā mainās. Jums jāatrod vieta tirgū, vienlaikus aizstāvot savas kā mākslinieka tiesības. Bet šī ir atbilde uz jautājumu, kuru jūs vadījāt vai nē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *